بهداشت البسه

رازهای ماندگاری لباس

چطور ماندگاری لباس را افزایش دهید؟

چه یک لباس مهمانی جدید داشته باشید چه لباس محبوب‌تان که چند بار پوشیده‌اید، حتما دوست دارید این لباس‌ها ماندگاری زیادی داشته باشند و بتوانید تا مدت‌ها از آنها استفاده کنید. اگر به نکاتی که در ادامه می‌آید خوب عمل کنید بدون شک لباس‌هایتان تا مدت بیشتری در کمدتان خواهند بود و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

رنگ لباس را ثابت نگهدارید

برای اینکه رنگ و روی لباستان از بین نرود به مواد شوینده‌ای نیاز دارید که فناوری تمیزکننده مناسبی داشته باشند و در دماهای پایین هم خوب تمیز کنند. مایع لباسشویی رویا بدون سفیدکننده بوده و برای تمام پارچه‌های قابل شستشو ایمن است و حتی در دمای 30 درجه نیز بدون تغییر رنگ لباس را تمیز می‌کند.

نگذارید لکه‌ها ماندگار شوند

وقتی لکه‌ای روی لباستان می‌افتد فورا از ماندگاری آن جلوگیری کنید. هرچه لکه بیشتر بماند پاک کردن آن سختتر می‌شود بنابراین فورا آن را با مایع شستشوی رویا آغشته کنید تا لکه‌ها از بین برود.

بلوزهای‌تان را تا کنید

هرگز بلوز‌هایتان را روی چوب لباسی قرار ندهید چون احتمالا سرشانه‌هایش بد شکل می‌شود و وزن سنگین لباس‌های ضخیم آستین آنها را از فرم خارج می‌کند. در عوض لباس‌ها و پلیورها را تا کرده و در کمد نگهداری کنید.

روی لباس عطر نپاشید

عطر را باید روی پوستتان اسپری کنید، جایی که با مواد شیمیایی بدن شما تعامل ایجاد کند. هرگز عطر را که اغلب پایه الکلی و تثبیت کننده شیمیایی دارد روی لباس اسپری نکنید. در عوض قبل از لباس پوشیدن آن را با دقت به گردن و پشت مچ دست بمالید. در مورد آرایش هم همینطور است. هنگام پوشیدن یقه‌های بلند و یقه اسکی مراقب باشید که آرایش روی لباستان نخورد.

دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید

اغلب اوقات لباس‌ها را بدون نگاه کردن به برچسب آن در ماشین لباسشویی قرار می‌دهیم. آنها اغلب نکات مهمی دارند مانند پشت و رو کردن لباس‌های مخمل یا جین قبل از شستن یا شستن لباس‌های لطیف فقط با آب سرد یا اجتناب از استفاده از خشک‌کن.

تا دیر نشده سوراخ لباس را بدوزید

سوراخی که در جوراب یا آرنج ژاکت کشباف پشمی ایجاد شده اگر دوخته نشود، بزرگتر می‌شود. اگر آن لباس را دوست دارید یا خودتان تعمیرش کنید یا قبل از گذاشتن در ماشین لباسشویی سراغ خیاط ببرید تا آن را تعمیر کند چون شستن باعث تشدید پارگی و آسیب بیشتر به لباس می‌شود. همچنین هنگام شستشو حتما زیپ‌ها را بالا بکشید تا از آسیب به لباس پیشگیری کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *