بهداشت البسه

چطور پیراهن‌تان را اتو کنید

داشتن ظاهر مرتب و تمیز تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شغلی و شخصی همه دارد. به همین دلیل هم هست که اتوی لباس در اولویت قرار می‌گیرد. اگر نمی‌دانید چطور لباستان را اتو کنید و در کمترین زمان با بهترین ظاهر از خانه بیرون بروید کافی است این مطلب را تا پایان بخوانید. یک پیراهن صاف و بدون چروک همیشه تأثیر خوبی می‌گذارد.

برچسب پیراهن را بررسی کنید

قبل از اتو کردن برچسب پیراهن را بخوانید. لباس‌های پنبه‎ای یا مخلوط با پنیه اتوی داغ را تحمل می‌کنند درحالی‌که پیراهن‌های با جنس پلی‌استر نیاز به محیط خنک‌تری دارند. برچسب لباس باید الزامات مراقبتی را به‌وضوح بیان کند اما در صورت شک با تنظیم حرارت کم شروع کنید و دما را تا زمانی که چروک‌های پیراهن کم‌کم باز شوند، افزایش دهید.

آیا لباستان تمیز است؟

شوینده و نرم‌کننده رویا برای لباس‌های رنگی و سفید مناسب است. یادتان باشد اتو کردن روی لکه‌های لباس‌ها می‌تواند آنها را برای همیشه ثابت می‌کند. بنابراین ریسک نکنید. شوینده‌ای را انتخاب کنید که هم برای رنگ‌های سفید و هم برای رنگ مناسب باشد. مایع لباسشویی رویا و سفیدکننده رویا گزینه مناسبی برای شستشوی لباس‌هاست.

اول یقه لباس را اتو کنید

اگر نمی‌دانید یقه لباس را چطور اتو کنید باید بدانید بهتر است از قسمت داخلی شروع کنید و از مرکز یقه به سمت کنارها بروید. حالا پیراهن را برگردانید و سمت دیگر را هم همین‌طور اتو کنید.

روش اتو کردن شانه پیراهن

برای اتو کردن شانه پیراهن یک طرف را روی انتهای باریک میز اتو قرار دهید. از جایی که یقه به بدنه پیراهن می‌رسد شروع کنید و به پایین اتو کنید. این کار را با قسمت دیگر هم انجام دهید.

روش اتو کردن سرآستین‌ها

اتو کردن سرآستین و صاف درآوردن آن بسیار مهم است. پس یک آستین را صاف طوری دراز کنید که دکمه‌ها یا سوراخ‌های سرآستین رو به بیرون باشد. ابتدا قسمت داخلی سرآستین را اتو کنید و سپس آستین را برگردانید و قسمت بیرونی آن را اتو کنید. با آستین دیگر هم این کار را تکرار کنید.

روش اتو کردن آستین‌ها

یک آستین را صاف دراز کنید و با دست خود چین‌وچروک بین دولایه را صاف کنید. ابتدا جلوی آستین را اتو کنید سپس پشت آن را اتو بکشید. با آستین دیگر هم این کار را بکنید.

جلو و عقب پیراهن را اتو کنید

از پانل‌های جلویی شروع کنید و دقت کنید که حتماً بین دکمه‌ها را هم اتو کنید. فشار دادن روی دکمه‌ها می‌تواند باعث شکستن آنها شود. پیراهن را برگردانید و از پشت آن را اتو کنید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *