بهداشت البسه

نحوه استفاده بهینه از کمد کوچک

نخوه استفاده بهینه از کمد کوچک

زمانی که کمد برای قرار دادن تمام لباس‎هایتان فضای کافی نداشته باشد، به ناچار باید بخشی از لباس‌های خود را در فضایی خارج از کمد نگهداری کنید. قطعا شما هم دوست ندارید که لباس‌های خود را در چند مکان مختلف بگذارید و می‌خواهید تمام آن‌ها در یک کمد قرار بگیرند. اگر کمد کوچکی دارید، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله از اکتیو کلینرز قصد داریم با آموزش نحوه استفاده بهینه از کمد کوچک را به شما آموزش دهیم.

توجه داشته باشید که اگر کمد منظمی نداشته باشید، تمام لباس‌هایتان چروک می‌شوند و در نتیجه زحمات شما برای شستن و اتو کردن لباس‌ها بی‌فایده خواهد بود. به همین دلیل، مهم است که بتوانید از فضای کمد کوچک خود به درستی استفاده کنید و لباس‌هایتان را به صورت منظم در آن قرار دهید.

استفاده بهینه از کمد کوچک چگونه است؟

در ادامه تمام راه‌های مربوط به استفاده بهینه از کمد کوچک را به شما معرفی می‌کنیم.

اضافه کردن میله آویز

احتمالا همین الان هم چند میله آویز یا چوب‌لباسی در کمدتان وجود دارد و از آن‌ها استفاده می‌کنید. اما می‌توانید از فضای خالی که در پایین آن میله‌ یا چوب‌لباسی‌ها است هم استفاده کرده و یک یا چند میله آویز اضافه کنید. روی این میله می‌توانید لباس‌هایی که فضای کمی اشغال می‌کنند را آویزان کنید. برای انجام این کار می‌توانید کمد را به چند قسمت فرضی تقسیم کنید.

استفاده از سطل نگهداری لباس

اگر به هر دلیلی به اضافه کردن میله آویز علاقه‌ای ندارید، می‌توانید از سطل‌های مخصوص نگهداری لباس استفاده کنید. بدون شک فضای خالی در پایین لباس‌های آویزان‌شده شما (در کمد) وجود دارد. در این فضا می‌توانید به اندازه نیاز سطل نگهداری بگذارید و لباس‌های خود را به صورت مرتب در آن قرار دهید.

استفاده از فضای درب داخل کمد

به احتمال زیاد تاکنون به درب داخلی کمد به عنوان یک فضای مناسب برای آویزان کردن لباس‌هایتان دقت نکرده‌اید. می‌توانید با استفاده از یک چوب‌لباسی یا آویز، در این قسمت کمد هم لباس‌های خود را آویزان کنید. لباس‌هایی مانند مانتو یا شلوارهای بلند بهترین گزینه برای آویزان کردن در فضای درب داخل کمد هستند. برای استفاده بهینه از کمد کوچک توجه به این نکات مهم است.

از شلف یا همان قفسه استفاده کنید

می‌توانید از شلف یا قفسه هم برای قرار دادن لباس‌هایتان در کمد استفاده کنید. شلف‌ها کاربردی‌ترین ابزار برای نظم دادن به کمد هستند؛ می‌توانید هر قفسه را به یک نوع لباس اختصاص دهید و نظم زیادی به کمد خود ببخشید. البته توجه داشته باشید که باید تمام لباس‌های خود را به صورت منظم روی شلف قرار دهید تا چروک نشوند.

از نظم دهنده استفاده کنید

استفاده از نظم دهنده کمد هم محبوبیت زیادی بین افراد دارد. می‌توانید چند نظم دهنده کمد را خریداری کرده و از آن‌ها برای استفاده بهینه از کمد کوچک خود استفاده کنید. نظم دهنده‌ها قابلیت جا به جایی دارند؛ می‌توانید تمام لباس‌های خود را در آن‌ها تا شده و مرتب قرار دهید. علاوه بر لباس‌ها، می‌توانید کفش، کلاه و کیف خود را هم درون این نظم دهنده‌ها بگذارید.

استفاده از جاکفشی کوچک برای قرار دادن کفش‌ها

انداختن کفش‌ها در کمد علاوه بر اینکه موجب کثیف شدن لباس‌ها می‌شود، نظم کمد را هم از بین می‌برد. به جای انداختن کفش‌ها در کمد می‌توانید از یک جاکفشی کوچک در کمد استفاده کنید. جاکفشی که ظرفیت قرارگیری 3 یا 4 کفش را داشته باشد، جای زیادی اشغال نمی‌کند و بهترین گزینه برای قرار دادن کفش‌ها در کمد است.

پست های مرتبط