بهداشت البسه

رازهای شستشو با مایع لباسشویی

تا همین چند سال پیش چیزی غیر از پودر لباسشویی برای شستن لباس‌ها وجود نداشت تا اینکه «مایع لباسشویی» وارد بازار شد.

بهتر است با تفاوت‌های پودر و مایع لباسشویی بیشتر آشنا شویم:

برای از بین بردن لکه‌های روغن و چربی معمولی، مایع‌ لباسشویی بهتر است چون می‌تواند راحت‌تر به بافت پارچه نفوذ کند ولی برای پاک کردن لکه‌های چربی مقاوم و سرسخت مثل لکه لوازم آرایش یا روغن غلیظ، پودر لباسشویی بهتر جواب می‌دهد.
مایع لباسشویی به دلیل حلا لیت بیشتر حتی اگر بیش از حد در ماشین لباسشویی ریخته باشید، در مرحله آبکشی خارج می‌‌شود و اثری از آن روی لباس‌ها نمی‌ماند.

برخی مایعات لباسشویی در مقایسه با پودرها قدرت پاک‌کنندگی کمتری دارند ولی مایع لباسشویی رویا قدرت پاک‌کنندگی کافی دارد؛ ضمن اینکه به رنگ و الیاف پارچـه هم آسیبی نمـی‌رساند.

وقتی قصد دارید از برنامه‌های شستشوی سریع ماشین لباسشویی (مثلا شستشوی ۳۰ دقیقه‌ای) استفاده کنید، بهتر است سراغ مایع لباسشویی بروید، چون زودتر از پودر در آب حل می‌شود.  برای شستشوی لباس‌ها در آب سرد بهتر است یا از مایع لباسشویی استفاده کنید یا از پودرهایی که در آب سرد قدرت پاک کنندگی بالا دارند.

مایع‌ لباسشویی به دلیل ساختارغیرپودری، موقع استفاده غبار ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل کسانی که ریه حساسی دارند یا دچار آلرژی‌های تنفسی هستند و موقع اندازه‌گیری و استفاده از پودرها دچار مشکل می‌شوند می‌توانند با خیال راحت از مایع لباسشویی استفاده کنند.

وقتی روی برچسب راهنمای لباس‌تان نوشته شده:

«قابل شستشو در ماشین لباسشویی»، هم می‌توانید از پودر لباسشویی استفاده کنید و هم از مایع لباسشویی ولی به طور کلی برای لباس‌هایی که جنس لطیف‌تر و حساس‌تری دارند مایع توصیه می‌شود و برای لباس‌هایی که چرک‌تر هستند، پودر مناسب است.

مایع لباسشویی جنرال رویا با فرمولاسیون منحصربفرد علاوه بر داشتن پاک‌کنندگی مناسب، باعث درخشندگی و دوام بیشتر البسه می‌شود و رایحه‌ای از گل‌ها به لباس می‌بخشد.

کف کنترل شده این محصول، به گونه‌ای فرموله شده است که از تجمع فراوان کف در ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند و در عین حال در حین شستشوی دستی کف قابل قبولی تولید می‌شود.

پست های مرتبط