بهداشت البسه

مزایای نرم کننده لباس

به لطافت گل های بهاری

نرم‌کننده‌ها‌ با حالت‌پذیرتر کردن پارچه‌ها، به نرم شدن الیاف آنها کمک می‌کنند و ظاهر حوله‌ها و لباس‌ها برای مدت طولانی‌تری نو می‌ماند. این محصول همانطور که از اسمش پیداست، باعث نرمی و حالت‌پذیری لباس می‌شود و زبری پارچه را کاهش می‌دهد. ضمن اینکه رایحه بسیار دلنشینی به لباس می‌بخشد. استفاده از نرم‌کننده‌ها برای تمام انواع پارچه‌ها مناسب است و محدودیتی ندارد ولی اصولی دارد که باید رعایت شود.

نرم‌کـننده‌ها یک لایه مـحافـظ ابریشمی روی لباس به جا می‌گذارند که ممکن است بر قابلیت جذب آب حوله‌ها اثرگذار باشند. نرم‌کننده حوله و لباس رویا ضمن ایجاد نرمی و لطافت، خاصیت جذب آب را هم افزایش می‌دهد.

نرم كننده‌ها باید در آخرین مرحله شستشو مورد استفاده قرار گیرند. در ماشین‌های اتوماتیک معمولا محفظه کناری محفظه پودر که کوچکتر است، مخصوص نرم‌کننده لباس طراحی شده و به صورت خودکار در آخرین مرحله شستشو آبگیری می‌شود ولی اگر ماشین لباسشویی‌تان قدیمی است یا اتوماتیک نیست، خودتان باید نرم‌کننده را به صورت دستی، در آخرین دور آبکشی اضافه کنید.

نرم كننده حوله و لباس نباید با هیچ شوینده دیگری مخلوط شود

نرم‌کننده‌های لباس یک لایه محافظ ابریشمی روی لباس به جا می‌گذارند که باعث حس نرمی و لطافت می‌شود، به همین دلیل پس از استفاده از نرم‌كننده نباید لباس‌ها را مجددا آبكشی کنید. انحلال و پخش نرم‌کننده در آب شستشو خیلی مهم است و نباید در هیچ شرایطی آن را مستقیم روی لباس‌ها بریزید. غـلظت زیـاد نرم‌کننده‌ نه تنهـا دلیل بر قدرت نرم‌کنندگی بیشتر نیست، بلکه باعث می‌شود قبل از جذب روی البسه همراه آب شستشو از محیط خارج شود و عملا هیچ اثری نداشته باشد.

نسبت نرم‌کننده به شوینده را رعایت کنید

معمولا ۳۵ میلی‌لیتر نرم‌کننده رویا برای شستشوی کامل یک ماشین لباسشویی ۴-۵ کیلوگرمی یا ۵۵ میلی‌لیتر برای شستشوی ۶-۷ کیلوگرمی کافی خواهد بود اما همیشه روی برچسب محصولات را مطالعه کنید و بر اساس همان پیش بروید.

مزایای استفاده از نرم کننده حوله و لباس رویا:

  • اتوکشی آسان
  • حفظ رنگ و بافت لباس
  • نرمی و لطافت بیشتر لباس‌ها
  • جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن در لباس

پست های مرتبط