بهداشت خانه

3 نکته برای تمیز کردن خانه در تعطیلات

3 نکته برای تمیز کردن خانه در تعطیلات

تعطیلات فرصت مناسبی برای دید و بازدید و مهمانی رفتن است. همانطور که شما در تعطیلات به خانه دوستان و آشنایان خود می‌روید، آن‌ها هم به خانه شما می‌آیند. به همین دلیل است که تمیز کردن خانه در تعطیلات اهمیت زیادی دارد. در تعطیلات، حتی کوچک‌ترین قسمت‌های خانه هم اهمیت پیدا می‌کنند و باید آن‌ها را تمیز کنید. در این مقاله از اکتیو کلینرز 3 نکته برای تمیز کردن خانه در تعطیلات را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از این نکات، خانه خود را تمیز کنید.

راهنمای تمیز کردن خانه در تعطیلات

در ادامه به نکات گفته شده توجه داشته باشید.

مانند یک مهمان به خانه خود نگاه کنید

اگر به عنوان صاحب‌خانه به خانه خود نگاه کنید، بدون شک بسیاری از وسایل که موجب به‌هم ریختگی خانه شده است را نادیده می‌گیرد چرا که به دیدن آن‌ها عادت کرده‌اید. در این شرایط باید خود را به جای مهمان بگذارید و از دید او به خانه نگاه کنید.

یک بار از خانه بیرون بروید و دوباره وارد شوید؛ اما این بار باید با دید مهمان به خانه خود نگاه کنید. ابتدا از درب ورودی شروع کنید و به بخش‌‌های مختلف خانه بروید. پیشنهاد می‌کنیم که به حمام، اتاق خواب و فضای مربوط به پذیرایی خانه خود توجه بیشتری داشته باشید.

تمام وسایل و بخش‌هایی که باعث کثیفی خانه شده‌اند را یادداشت کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید برای تمیز کردن خانه در تعطیلات به آن توجه داشته باشید، یادداشت کردن است. اگر خانه خیلی به‌هم ریخته باشد، بدون شک از بین بخش‌های مختلف، چند بخشی که باید تمیز شوند را فراموش می‌کنید. به همین دلیل بهتر است که تمام وسایل و بخش‌هایی که باعث کثیفی خانه شده‌اند را روی برگه یادداشت کنید تا هنگام تمیز کردن خانه از آن استفاده کنید.

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن کنید، به لیست نگاهی بیندازید و یک به یک پیش بروید. زمانی که کار تمیز کردن قسمت موردنظر به پایان رسید، جلوی اسم آن تیک بزنید و به سراغ قسمت بعدی بروید. این کار را به همین شکل تا آخر ادامه دهید.

برای تمیز کردن خانه از دیگران کمک بگیرید

تمیز کردن خانه در تعطیلات کار سخت‌تری نسبت به تمیز کردن خانه در دیگر ایام سال است. لازم نیست تمام قسمت‌های خانه را تنهایی تمیز کنید؛ برای انجام این کار بهتر است از دیگر افراد خانه هم کمک بگیرید تا هم کار سریع‌تر پیش برود و هم شما انرژی خود را از دست ندهید. برای اینکه بتوانید از تعطیلات خود لذت ببرید، نیاز به انرژی دارید و اگر به تنهایی تمام خانه را تمیز کنید، این انرژی را از دست می‌دهید.

پست های مرتبط