بهداشت البسه

نحوه شستن ملحفه سفید

نحوه شستن ملحفه سفید

تختخواب شما باید یک مکان پرآرامش باشد. شما لیاقت یک خواب راحت با استفاده از ملحفه‌های کاملا تمیز و خوشبو را دارید. به احتمال زیاد می‌دانید که باید دست کم ماهی یک بار ملحفه‌های تخت را بشویید؛ این کار باعث جلوگیری از رشد باکتری در آن‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید ملحفه‌ها مثل روز اول تمیز و تازه باشند و شب روی بالش تازه شسته شده راحت بخوابید، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید. در ادامه با نحوه شستن ملحفه سفید همراه اکتیو کلینرز باشید.

آموزش شستن ملحفه سفید

به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود، توجه داشته باشید.

خواندن برچسب‌های مراقبت از پارچه

تمام برچسب‌های مراقبت از پارچه را بخوانید تا مطمئن شوید که هیچ الزامات خاصی برای شستن آن وجود ندارد. بیشتر ملحفه‌ها را می‌توان در خانه در ماشین لباسشویی شست اما پارچه‌های مخصوص ممکن است نیاز به بررسی دقیق داشته باشند.

جلوگیری از ماندگاری لکه

هرچه لکه بیشتر روی ملحفه سفید بماند، پاک کردن آن سخت‌تر است. بنابراین با پرکردن سینک یا سطل با آب گرم و نصف پیمانه پودر لباسشویی، ملحفه را درون آن قرار دهید و محلول را کاملا با دست مخلوط کنید. اگر ملحفه به سمت بالا آمد از یک حوله برای غوطه‌ور نگهداشتن آن استفاده کنید. پس از خیساندن به آرامی آن را از محلول خارج کنید و در ماشین لباسشویی بشویید. به این ترتیب لکه‌های ملحفه قبل از اینکه فرصتی برای ماندگاری پیدا کنند، از بین می‌روند.

استفاده از تنظیم آب‌گرم در ماشین لباسشویی

یکی از نکاتی که برای شستن ملحفه سفید باید رعایت کنید این است که از گرمترین تنظیم آب در ماشین لباسشویی استفاده کنید؛ تنظیم آب‌گرم بافت پارچه را حفظ می‌کند. اما به این نکته هم توجه کنید که برخی افراد بیشتر از اینکه در لباس‌هایشان باشند، در رختخواب هستند. وقتی ما لباس‌هایمان را مرتب می‌شوییم بنابراین ملحفه‌ها را هم باید مرتب تمیز کنیم.

جداکردن ملحفه‌ها بر اساس رنگ

درست مانند لباس، براساس رنگ ملحفه را جدا کنید. رنگ‌های تیره یا قرمز می‌توانند ملحفه شما را رنگی کنند.

خشک‌کردن ملحفه سفید زیر نور آفتاب

در صورت امکان ملحفه‌ها را جلوی آفتاب آویزان کنید تا خشک شوند، آفتاب یک ضدعفونی‌کننده طبیعی است و به روشن شدن رنگ سفید کمک می‌کند. اگر می‌توانید این کار را هر دو ماه یک بار انجام دهید. اگر آب و هوا یا زمان اجازه نمی‌دهد، ملحفه‌ها را در خشک کن خشک کنید.

اتوکردن

اتو کردن یکی دیگر از نکاتی است که برای شستن ملحفه سفید باید به آن توجه داشته باشید. همیشه ملحفه‌ها را اتو کنید؛ زیرا اتو کردن به از بین بردن آخرین میکروب‌ها و گرد و غبار که ممکن است بعد از شستشو باقی بمانند، کمک می‌کند. اتو همچنین به شما کمک می‌کند تا ملحفه‌های تخت را به راحتی و با استایل مناسب روی تخت بیندازید.

هنگام شستن ملحفه‌ها از چه دمایی استفاده کنیم؟ گرم یا سرد؟

هنگام شستن ملحفه‌هایی که حدود یک سوم از شبانه‌‎روز را در آن می‌گذرانید، هیچ چیز مهم‌تر از آن نیست که تمیز و سفید از ماشین لباسشویی خارج شوند. با این حال هنوز ممکن است برایتان این سوال به وجود بیاید که ملحفه‌ها را باید با آب گرم بشویید یا سرد؟

در طول خواب، ملحفه‌ها آغشته به چربی بدن و کثیفی‌های سطحی می‌شوند که حاوی میکروب‌هایی است؛ از بین بردن این میکروب‌ها فقط با آب گرم امکان‌پذیر است. شستشوی با آب گرم مایت‌ها و گرد و غباری را که می‌توانند در رختخواب باشند نیز از بین می‌برد.

پست های مرتبط