بهداشت البسه

از بزرگ و کوچک شدن لباس جلوگیری کنیم

حتما برایتان پیش آمده که لباسی را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و بعد که از ماشین درمی‌آورید و می‌پوشید کوچک شده یا کش آمده باشد، آستین‌ها دراز شده  و در یک کلام لباس دفرمه شده است. برای پیشگیری از این اتفاق تلخ بهتر است با برخی از نکات مهم آشنا شوید تا لباس را همانطور که هست از ماشین خارج کنید.

 

برچسب لباس را مطالعه کنید

چه بخواهید لباس را خشکشویی کنید چه با آب سرد و به صورت دستی بشویید یا در ماشین لباسشویی قرار دهید برچسب لباس اولین خط دفاعی شما خواهد بود تا مطمئن شوید لباس‌هایتان در طول شستشو و خشک کردن گشاد و تنگ نمی‌شود و اصولا نحوه شستشوی لباس باید به چه صورت باشد.

 

از نرم کننده لباس استفاده کنید

تفاوت لباس با و بدون استفاده از نرم کننده بسیار محسوس است. نرم کننده لباس رویا کمک می‌کند لباس خشک و کشیده نشود و راحت‌تر به شکل اولیه خود برگردد.

 

از خشک کردن در هوای آزاد استفاده کنید

به هیچ وجه قبل از خشک شدن لباس را آویزان نکنید. برای از بین بردن رطوبت اضافی قبل از اینکه لباس خود را آویزان کنید تا خشک شود آن را روی یک حوله تمیز و ضخیم به صورت صاف قرار دهید و از پایین بغلتانید و در حین حرکت آب را فشار دهید. سپس آن را آویزان کنید.

 

لباس‌ها را آویزان نکنید

لباس‌ها را به جای آویزان کردن روی صفحه لباسشویی قرار دهید. به ویژه لباس‌های سنگین مانند بافتنی‌ها و پنبه‌ای‌ها به مرور زمان اگر برای خشک کردن آویزان شوند، کش می‌آیند.

 

از چوب لباسی مناسب استفاده کنید

هنگام آویزان کردن لباس در کمد از چوب لباسی که اندازه لباس باشد استفاده کنید. اگر چوب لباسی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد قسمت بالایی لباس از حالت خارج می‌شود. اگر لباسی را بدون دکمه یا زیپ آویزان می‌کنید آویز را از پایین لباس بالا ببرید تا قلاب از خط گردن بیرون بیاید.

 

بهتر است لباس ها را تا بزنید

تا کردن ژاکت‌ها و تی‌شرت‌ها و صاف نگهداشتن آنها به آنها کمک می‌کند شکل خود را بهتر حفظ کنند. استفاده از چوب لباسی میتواند باعث کش آمدن آنها شود.

 

دکمه‌ها را ببندید

هنگام پوشیدن و در آوردن لباس و قرار دادن آنها در کمد حتما دکمه و زیپ آنها را ببندید تا از گشاد شدن لباس جلوگیری کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *