بهداشت البسه

نکته ها و ترفندهایی برای نگهداری لباس‌ها

سفر می‌تواند برای سلامت روان شما یک درمان فوق العاده باشد. فرقی نمی‌کند به یک روستای خلوت می‌روید یا یک سفر شهری، برای اینکه لباس مناسب انتخاب کنید بهتر است نکات زیر را بدانید.

 

لباس‌هایتان را رول کنید

به جای تا کردن لباس‌ها بهتر است آنها را رول کند تا احتمال چروک شدن آنها را کم کنید. رول کردن به جای تا کردن لباس نه تنها از چین و چروک پیشگیری می‌کند بلکه باعث ایجاد فضای بیشتر در چمدان هم می‌شود. بهتر است یک ورقه خوشبو کننده در چمدانتان قرار دهید تا همیشه بوی تازگی بدهد.

مایعات را در یک کیسه قرار دهید

مهم نیست در بطری شامپوی‌تان چقدر محکم باشد، بهتر است برای اینکه خیالتان راحت باشد آنها را در کیسه پلاستیکی دولایه قرار دهید تا وقتی که به مقصد می‌رسید با ریختن شامپو روی لباس‌هایتان در چمدان سورپرایز نشوید.

برای بچه‌ها لباس اضافه بردارید

اگر با فرزندانتان سفر می‌روید بهتر است برای هرکدام یک لباس اضافه همراه داشته باشید چون احتمال اینکه در سفر لباس‌ها لک شود، زیاد است. درست است که مایع لباسشویی کودک اکتیو خیلی راحت لکه‌های روی لباس کودکان را پاک می‌کند اما بهتر است در سفر این کار را نکنید و با تعویض لباس کار تمیز کردن لباس‌های کثیف به بعد از برگشت از سفر واگذار کنید.

وقتی اتو ندارید، آب گرم استفاده کنید

با قرار دادن لباس‌ها در حمام هنگام دوش گرفتن از شر چین و چروک‌های لباس خلاص شوید. برای اینکه لباسهایتان در سفر چروک نشود نیازی به اتو ندارید. به سادگی لباس‌ها را در حمام آویزان کنید و در حالی که دوش آب گرم می‌گیرید اجازه دهید بخار ناشی از دوش آب گرم شما را از شر چین و چروکهای ناخواسته خلاص کند. یک نرم کننده مناسب مانند نرم کننده اکتیو هم می‌تواند چین و چروک لباس را کم کند.

از کیسه‌های خشک‌شویی استفاده کنید

از کیسه‌های جدا کننده برای جدا کردن لباس‌های نرم و زبر در سفر استفاده کنید. کیسه‌های خشک‌شویی می‌توانند ابزار مفیدی در سفر باشند. از یکی برای جدا کردن پارچه‌های ظریف از پارچه‌های زبر استفاده کنید. هرچه به انتهای سفر نزدیک می‌شوید یک کیسه به عنوان لباس‌های کثیف در نظر بگیرید که از لباس‌های تمیز جدا باشد و راحت بتوانید تفکیک انجام دهید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *